Yüzen Sauna : ”Big Branzino”
  1. Anasayfa
  2. Tasarım
Trendlerdeki Yazı

Yüzen sauna: ''Big Branzino''

Yüzen sauna : ”Big Branzino”

  • Mimarlar: Sandellsandberg
  • Alan : 30 m²
  • Yıl : 2022
  • Malzemeler:   Bitus Linax , Sedir ağacı, çam
  • Ülke :  İsveç

Adı ”Big Branzino”, Thomas Sandell ve Johan Strandlund tarafından İsveç mimarlık firması Sandellsandberg Architects’te tasarlanan yüzen bir saunadır. Konukları eğlendirmek ve takım adalar çevresinde rahatlatıcı saunaların keyfini çıkarmak için inşa edilen bu yapı, çelik dubaların üzerinde ahşap bir yapıdır. 

keyif yaparken panoramik doğa manzarasını izlemeniz için tasarlanmış. Özel tasarım fırını her yönden camlı olup, ateşin ışıltısının dışarıdan görülmesini sağlar.

Tasarımı Stockholm takım adalarının güzel doğasında bir saunanın keyfini en iyi şekilde çıkarma fikrinden ilham almıştır. 

Rüzgar yüklerine karşı koymak için gerekli stabiliteyi elde etmek için bir katamaran düzeninde çelik bir gövde inşa edildi. Gövdenin büyük hacmi, güvertenin altında minimalist bir iç mekana izin veren, güvertenin altında devasa depolama alanı sağlar. Tersanenin içinde ayrı olarak inşa edildi ve duvarların içindeki gizli kancalarla yerine kaldırıldı.

plan
yüzen sauna : ''big branzino'' 8

Ana pencere, doğa ile yakınlığı en üst düzeye çıkarmak için, direksiyon simidini genel şekle uyacak şekilde pirinçten tasarlanmış ve tüm navigasyon ekipmanı karakteri bozmamak için döner bir pirinç kasaya gizlenmiş.

İç kısım tamamen sedir ağacından yapılmış .Dışarıda kıyı şeridindeki doğa ile uyumlu olması için çam ağacı kullanılmış. 

Sauna, geminin ortasında merkezi bir konuma sahiptir ve kıçta bir duş odası , pruvaya doğru bir dinlenme alanı ile çevrilidir. Çevrenin tadını çıkarmak için özel sedir mobilyalarla döşenmiş çatı terasına bir merdivenle çıkılmaktadır. 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir