Yapay zeka ile görsel oluşturmak için en iyi 5 site
  1. Anasayfa
  2. Tasarım

Yapay zeka ile görsel oluşturmak için en iyi 5 site

Herkesin dilinde ”Yapay zeka” ;

Mimarları, iç mimarları ve tasarımcıları heyecanlandırdığı kadar da endişelendirmeye başladı. Bir zamanlar sanat ve tasarımın yalnızca insanlar tarafından yaratılabileceği reddedilemez bir gerçek iken artık DALL E-2, Midjourney ve Stable Diffusion gibi bir metin dizisinden görüntü oluşturan AI, mimaride ilham olabilecek konsept görüntüler ve gerçekçi mekân görselleri oluşturmak için makine öğrenimi sinir ağlarını kullanarak ürettiği algoritmalarla, bildiğimiz şekliyle insanlığın yaratıcılığı sahiplenmesine meydan okuyor.

Tasarımcıların yerini alacağı düşünülse de AI, zamanı daha iyi harcamaya imkân sunan ve yaratıcı düşüncenin yeni boyutlarına kilit açan güçlü bir araç. Her iki işlevin de tasarımcının rolünü daha üretken ve artırılmış bir geleceğe doğru sentezleyebileceği bir gerçek.

Gelelim benim deneyimlerimle öğrendiğim ve aktif kullandığım araçlara.

1-Leonardo.ai

 Leonardo.aiBenim bir numaralı favorim kendisi.. Kullanıcı arayüzü mükemmel ve kullanımı kolay , yüksek kaliteli görüntülerin hızlı bir şekilde oluşturulmasına olanak sağlıyor. Ayrıca sonuç odaklı çeşitli düzenleme ve özelleştirme seçenekleri sunuyor.

Kaydınızı yaptırıyorsunuz discord sunucusundan onay aldıktan sonra kendi websitesi üzerinden komutları gerçekleştiriyorsunuz. Üyelik sonrasında 150 ücretsiz kredi alırsınız. Her görüntü oluşturmanın maliyeti 2-3 kredidir, çözünürlük ve diğer detaylarla birlikte değişiklik göstermektedir.

Deneyin pişman olmayacaksınız.

2-Craiyon

AI ile görüntü oluşturmak için ekstra bütçe ayırmak istemiyorsanız bulunmaz nimet, bu seçenek tam size göre olabilir. Metin kutusunda, ne oluşturmak istediğinizi belirtin ve birkaç dakika bekleyin.Craiyon ,resimleri filigransız olarak sorunsuz bir şekilde indirebileceksiniz.

3-Bluewillow

Discord üzerinden komut vererek ücretsiz kullanabileceğiniz 300 milyon abonesi olan sunucu kendisi.

Belirli saat aralıklarında kanallar çok kalabalık olduğundan komut verdikten sonra ne aramış diye debelenip duruyorsunuz ama olsun hızlı ve ücretsiz olması cabası ,istediğinizi yazın ve gerisini Bluewillow ai e bırakın…

4-Openart

yapay zeka open art
open art yapay zeka

openart.ai kullanıcısından tek seferlik ücret alır. Fakat ücret, kullanıcının seçtiği paketlere bağlı olarak değişiyor. Uygulamada ek özelliklerden yararlanmak ücretlidir.

5- Nightcafe

Nightcafe ücretli bir platform fakat her komutta ön ayarlarınızla birlikte 1 adet görsel kaydı ile kullanabilirsiniz. Belirli ön ayarlarla kullanabiliyorsunuz. Günlük girişlerinizle ve oluşturduğunuz görselleri site içerisinde sergileyerek yarışmalardan kredi kazanabilirsiniz.

Yeni deneyimlerle birlikte bu liste zamanla uzayacaktır.

/ imagine : Görüşmek üzere

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir