Sessizlik !
  1. Anasayfa
  2. Tasarım
Trendlerdeki Yazı

Sessizlik !


Sessizlik !

Yer: Kyiv, Ukrayna
Alan: 100 m2
Loft buro: Oleg Volosovskyi, Marina Lozneva, Olena Logvynets, Oleksiy Goncharov
Fotoğraf: Serhiy Polyushko

Dışarıdan bakıldığında, sade ve minimalist prefabrik bir yapı fakat bahçenin çeşitli açılarda panoramasını iç mekana geniş pencerelerle dahil etmek doğanın sessizliğini evin içinde yaşamanıza olanak sağlıyor.

Ayaklıklar üzerindeki bina yerden yükseltilmiş. Dağ evinin konumu bir hafiflik hissi katıyor ve evde yaşayanların binadan bahçeye bakışını sağlıyor. Cephe kaplama malzemeleri yalnızca doğal malzemeler seçilmiş :

cor-ten çelik, ahşap ve pişmiş toprak levhalar.

Doğayla tam bir bütünleşmek için, panoramik pencereler güneşin doğuş yönündeki doğu cephesine yerleştirilmiş , böylece sabah doğanın sizinle uyandığını fark etmenizi sağlıyor.. Giriş bölümünde Terracotta Warrior heykellerle kapatılmış .

Kirişler arasındaki tavandaki bambu, metrik bir desen oluşturur. Panoramik pencereler, sürekli bir çekmeceli podyum üzerinde durur ve ayaklarınızı bahçede oturmanıza ve aynı anda manzaranın ve iç mekanın keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Masalar ve şifonyerler için motifli ahşap kullanılmış.Çin fenerlerinin motifi gibi, parlak, ateşli renkli avizeler odaya uzak doğunun minimalist havasını katmış.

Zemin İtalyan el yapımı pişmiş toprak karodur. Güneşte kurutulur, yaratıcılarının parmak izlerini ve yapanın orijinal ruh hallerini yansıtır. Tüm oda, farklı seyahatlerden getirilen özenle seçilmiş antikalarla doludur. 

Kahvenizi alın ve bu evde sessizliği hissedin……

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir