1. Anasayfa
  2. Yaşam

Metro yolculuğu


Metro yolculuğu ; “Mega şehirlerdeki yaşamın sakinleri üzerindeki olumsuz etkisi.”

Metro yolculuğu yoğun saatlerde toplu taşıma araçlarını kullanmanın çilesi başkadır.Kalabalık toplu taşıma araçları kullanım dünya rekoru Japonya-Tokyo’da bulunuyor. 82,5 kilometrelik Tokyo  hattının günlük ortalama yolcu sayısı 3,64 milyondur. Elbette milyonlarca insan ferah ferah oturarak yolculuk edemiyor.Japonya’da iş hayatı  acımasız ve  katı kurallar barındırıyor bu nedenle  insanların işe bir dakika bile geç gidebilme lüksleri yok.

Michael Wolf, Tokyoluların toplu taşıma eziyetini Michael Wolf fotoğraflamış.Çalışmaları genellikle büyük şehirlerdeki yaşamı belgeleyen, Hong Kong ve Paris’te yaşayan bir Alman sanatçı ve fotoğrafçıdır. Fotoğraf serisi, Tokyo Sıkıştırma, Japon başkentindeki toplu taşımadaki aşırı kalabalığa odaklanıyor.Tokyo’da işe gidip gelenlerin sabrını ve sessizliğini takdir edilecek bir şey olarak görülse de, bakış açılarının nerede olduğunun kanıtı.

Bu tür durumları daha önce deneyimleyip deneyimlemediğinize bakılmaksızın, yolcuların duygularıyla bağlantı ve metro yolculuğu için empati kurmanızı sağlayan fotograflardan bazıları.

bluelotus

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir