1. Anasayfa
  2. Kültür & Sanat
Trendlerdeki Yazı

Jago Jacopo Cardillo


Jago Jacopo Cardillo

Ailesine Michelangelo gibi olmak istediğini söyledi. Şimdi 31 yaşında, 2012’de Papalığın Papalık Madalyası’ndan geçen yılki Arte Fiera Bologna’nın Halk Ödülü’ne kadar sayısız ödül kazanarak yıldız statüsü kazandı ve o sadece ” Jago” olarak tanınıyor.

Roma’daki Accademia di Belle Arti‘de sadece kısa bir süre ile kendi kendini yetiştiren Jago; taşı  yumuşak ve canlı görünmesini sağlama, onu “et” haline getirme yeteneği akıllara durgunluk verici .Ve çoğu zaman radikal fikirleri ifade eden, bazılarını rahatsız edecek sanat eserleri yaratmaktan çekinmiyor.

Jago Jacopo Cardillo çalışmalarını  Instagram ve Facebook üzerinden tasarımlarını canlı yayınlıyor, çeyrek milyondan fazla hayranla etkileşim kuruyor ve “sanatın herkes için olduğuna” olan inancını doğruluyor.

Jago, Michelangelo’nun sözlerini çağırıyor: “Ben işime başlamadan önce, mermer blok içinde heykel zaten tamamlanmış durumdadır. O zaten orada, sadece gereksiz malzemeyi kesmem gerekiyor.” Jago, eserinin “altı tonluk  Mermer bloğundan doğacağını” söylüyor.

Çağımızın en yetenekli heykeltraşlarından birisi olan Jago Jacopo Cardillo’nun eserlerine bir göz atmalısınız.Uygulama teknikleri ,sabrı,yeteneği ve yaratıcılığını kattığı  ilginç ve yaratıcı  yapıtlarla karşılaşacaksınız.

MALZEMELER :Mermer

BOYUTLAR 140x80x150 cm

KONUM : Santa Maria in Montesano (Roma)  01/10/21 – 28/02/22

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir