1. Anasayfa
  2. Tasarım

Elektrikli arabalar için kablosuz şarj cihazlı otopark


Elektrikli arabalar için kablosuz şarj cihazlı otopark

Elektrikli arabanız park halindeyken kablosuz olarak şarj etmenin rahatlığı,Mobil cihazları kablosuz olarak şarj edebiliyoruz ve yakında elektrikli otomobilimize kablosuz olarak şarj etmekte de yaygınlaşacak. Aslında, BMW gibi araç üreticileri halihazırda bu teknoloji üzerinde çalışıyor ve prototip testleri sürdürüyor.

watt ev charger 5
elektrikli arabalar için kablosuz şarj cihazlı otopark 1

Elektrikli araç sahipleri, dışarıda hava ne kadar kötü olursa olsun, pili şarj etmek için şarj portunu manuel olarak takmak zorunda. Ayrıca elektrikli araçlar için bu şarj istasyonlarının kurulu olduğu otoparklarda veya diğer yerlerde şarj hizmeti vermek için ek altyapıya ihtiyaç duyulmaktadır. 

watt ev charger
elektrikli arabalar için kablosuz şarj cihazlı otopark 2
elektrikli araba şarj
elektrikli arabalar için kablosuz şarj cihazlı otopark 3
elektrikli araba şarj 2
elektrikli arabalar için kablosuz şarj cihazlı otopark 4
elektrikli araba şarj
elektrikli arabalar için kablosuz şarj cihazlı otopark 5

Tasarımcılar bu olumsuzlukları düşünerek şehirlerde ve otoyollarda ayrı şarj istasyonu altyapısı kurma ihtiyacını ortadan kaldırak, park yerleri için otoparklarda kablosuz şarj altyapılı sistem tasarlamışlar.

Bu yeni fikirle , araç garaja park edildiğinde otomatik olarak şarj döngüsünü başlatmak için telefonunuzdan uygulama üzerinden başlatabiliyorsunuz.Market alışverişi sırasında mevcut şarj seviyeleri, tam şarj olma süresi ve diğer ölçümler telefondan takip edilebiliyorsunuz.Şarj geçmişini, yakındaki şarj noktalarının konumunu ve ödeme yöntemlerini yine uygulamadan takip edebiliyorsunuz.

Elektrikli araçlar için yeterli şarj istasyonu sorunuyla uğraşmak zorunda kalmamak, elektrikli araçların hakim olduğu gelecek için uygun ve yerden tasarruf sağlayan fonksyonel bir tasarım.

Tasarımcılar: Cheolhee Lee, Na Gyeong Lee, Junsik Oh, Kyoung-Seo.

yankodesign