Dünyanın En Tenha 7  Tatil Köyü
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
Trendlerdeki Yazı

Dünyanın En Tenha 7 Tatil Köyü

Dünyanın En Tenha 7 Tatil Köyü

Yaşadığımız küresel dünyada, her şeyden uzaklaşmak imkansız gibi görünebilir. Ancak bazı gezginler için, lüks ve konfordan ödün vermeden huzurlu bir yalnızlık sağlamak için çalışan beş yıldızlı tatil köyleri sizlerin konforlu bir sessizlikle kafa dinleme imkanı sunuyor.

Conrad Maldives Rangali Island’daki Muraka (Güney Ari Mercan Adası, Maldivler)

explora rapa nui (isla de pascua, şili)

Maldivlerdeki çoğu tatil yeri, su üzerinde kabinlerde kalmanızı sağlar- peki ya su altında hiç kaldınız mı? Maldivler’deki Conrad’s Rangali adası tatil beldesinin bir parçası olan Muraka , şeffaf akrilik bir kubbenin altında Hint Okyanusu’nun 16 metre altına batmış yatak odasına sahip iki katlı ultra özel bir rezidanstır.

Vatozlarının, balina köpekbalıklarının ve diğer deniz canlılarının 180 derecelik muhteşem manzarası eşliğinde uykuya dalın. 

Explora Rapa Nui (Isla de Pascua, Şili)

explora rapa nui tatil köyü
Explora Rapa Nui tatil köyü (Isla de Pascua, Şili)

Şili sahilinden 2.300 mil uzaktaki bu 30 odalı . Manzarayı yansıtacak şekilde Şilili mimar José Cruz Ovalle tarafından tasarlanan Posada de Mike Rapu Lodge’un odalarında televizyon veya internet erişimi yok. Ancak şnorkelli yüzme, yürüyüş, bisiklete binme gibi çeşitli küçük grup etkinlikleri arasından seçim yapabilir veya adanın gizemli taş heykelleri olan yakındaki moai’ye yürüyebilirsiniz. Ayrıca lüks bir kaplıca tedavisinin keyfini çıkarabilir ya da Pasifik sahilinde ve otelinize bitişik el değmemiş arazilerde dolaşabilirsiniz.Bu tatil köyü  Explora Rapa Nui gecelik 1.230 dolardan başlıyor .

Dunton Kaplıcaları (Dunton, Colorado)

1880’lerde Dunton, Colorado’nun San Juan Dağları’nda gelişen bir maden kasabasıydı. Bugün, spa uygulamaları ve helikopter kayağı gibi modern olanaklara sahip lüks bir tesistir. 12 rustik kabin tesisi oluşturuyor. Dunton Hot Springs , yoğun sezonda her şey dahil 1.450 dolardan başlıyor 

Fogo Island Inn (JNewfoundland ve Labrador, Kanada)

fogo island inn
fogo island inn

Fogo Adası’nda büyümüş olan Kanadalı girişimci Zita Cobb, onlarca yıl sonra adanın pürüzlü manzarasını yansıtmak için mimar Todd Saunders tarafından tasarlanan bu üst düzey kır evini açmak için şehrine geri döndü.

 Tesisin 29 odası vardır. Manhattan’ın dört katı büyüklüğünde olmasına rağmen, Fogo Adası’nın yıl boyu nüfusu yalnızca 2.500’den azdır ,yalnızlık ve dinlenmek için ideal bir yer. . Fogo Island Inn gecelik 2.100 dolardan başlıyor.

Eremito Oteli (Parrano, İtalya)

the eremito hotel 2
The Eremito Hotel

Hotelier Marcello Murzilli, 14. yüzyıldan kalma manastırdır.Umbria vadisinde internetsiz bir ortama dönüştürüldü. Oteli, yalnız seyahat edenler için özel olan az sayıdaki otelden biridir.

Bir zamanlar keşişler tarafından kullanılan “celluzze” (hücreler) olan 21 odada el yapımı kenevir battaniyeli tek kişilik yataklar vardır. Eremito’daki aydınlatmanın çoğu mum ışığından sağlanıyor ve hanın manastır köklerine bir başka saygı duruşu olarak, akşam yemeği – mevsimlik ürünlerden yapılan vejeteryan yemekleri ortak bir masada sessizce yenir. Eremito Hotel gecelik 285 dolardan başlıyor 

Jade Screen Hotel (Huangshan, China)

jade screen hotel huangshan china
jade screen hotel huangshan china

Eşsiz otel, Huangshan’ın görkemli zirvelerinden biri olan Sarı Dağ’da bulunmaktadır.UNESCO, dağ sırasını 1990 yılında resmi bir Dünya Kültür Mirası Alanı olarak listeledi.Eşsiz konumu nedeniyle otel, “Gökyüzündeki Yuping” veya “Merdivendeki otel” gibi çeşitli takma adlara sahiptir.

Huangshan Yupinglou Hotel, 60 yılı aşkın bir süre önce açıldı. Sizi dağa çıkaran Yuping teleferiğine 400 metre uzaklıktadır.Otel, panoramik çam ağaçları, kayalıklar ve geçen bulutlar manzaralı Huangshan dağlarına bakan da dahil olmak üzere çeşitli odalara sahiptir.

Burghotel Falkenstein (Pfronten, Almanya)

burghotel falkenstein 1
Burghotel Falkenstein

Bu lüks dağ zirvesi kaçamağında, Almanya’nın en yüksek zirvesi olan Zugspitze de dahil olmak üzere Bavyera Alpleri’nin manzarasıyla uyanın. Sadece 17 benzersiz odasıyla, şımartıcı spa uygulamalarından Konstanz Gölü’ne rehberli yürüyüşlere kadar bütün hizmetler mevcut. 

Michelin yıldızlı Pavo Restaurant’ta şef Simon Schlachter, 1200 fit yükseklikte çok servisli bir gurme mutfak deneyimi sunuyor.  Burghotel Falkenstein gecelik 160 dolardan başlıyor. 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir